Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Elbląga skorzystali z bezpłatnych badań profilaktycznych

Fot. A.Piedziewicz

Profilaktyka jaskry, podstawowe pomiary medyczne oraz konsultacje rehabilitanta w zakresie bólów krzyża. Te i wiele innych badań mogli bezpłatnie wykonać wszyscy chętni w przychodni Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Specjalistka do spraw promocji szpitala Małgorzata Adamowicz przypomina, że lepiej jest badać się przed wykryciem potencjalnej choroby, niż leczyć jej skutki.

To są tak zwane badania z marszu. Warto się badać po to, żeby nie być zaskoczonym swoim stanem zdrowia w przyszłości.

00:00 / 00:00

W piątkowe popołudnie w przyszpitalnej przychodni zjawiło się sporo pacjentów w różnym wieku. Wszyscy ciekawi swojego stanu zdrowia.

Żona mnie namówiła. Dzięki niej dowiedziałem się, że mam czegoś za dużo w jednym z czynników. Do tej pory byłem nieświadomy. Wiele osób skorzystało z tej możliwości, aby się czegoś dowiedzieć. Ja na przykład od teraz nie mogę pić kawy (…) Na badaniach pojawiłam się z sześcioletnią córeczką, która ma problem ze słuchem. Korzystając z możliwości przebadania, chciałyśmy sprawdzić, na jakim poziomie aktualnie jest jej niedosłuch.

Kolejna możliwość bezpłatnych badań już 10 października. Tego dnia w Elblągu będzie możliwość skonsultowania się także z psychologiem i psychiatrą.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, zdrowie, badania
Uroczysta gala z okazji święta Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu

Jubileuszowa akademia, koncerty oraz spotkania absolwentów. W taki sposób elbląska szkoła muzyczna świętuje 75-lecie istnienia. Jesteśmy szkołą praktycznie kompletną, ponieważ oferujemy nauczanie w szkole ogólnokształcącej pierwszego...

Zamknij
RadioOlsztynTV