Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Elbląga mogą liczyć na wsparcie psychologiczne. Wykładowca jednej z uczelni deklaruje, że porozmawia z każdym

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Fot. P. Getka

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna wyciąga pomocną rękę do osób potrzebujących wsparcia psychologicznego w czasie pandemii.

Do końca grudnia, raz w tygodniu, jej wykładowca, dr psychologii Ryszard Makarowski specjalista od stresu, będzie dyżurował przy telefonie. Porozmawia z każdym, kto potrzebuje wsparcia.

Jak tłumaczy Ryszard Makarowski, każdy z nas radzi sobie w trudnych sytuacjach tak jak potrafi, czasem jednak potrzebna jest pomoc.

Wszystko zależy od naszych zasobów. Jeżeli mamy duże zasoby, to jest bardzo dobrze, bo damy sobie radę. Ale jeżeli są one małe, bądź na wyczerpaniu, to wtedy pojawia się stres i jest on bardzo silny. Pandemia w końcu minie. Nie wiem tylko czy za 2 miesiące, czy za 5 miesięcy.

Wsparcie psychologiczne w radzeniu sobie ze stresem podczas pandemii wirusa SARS-CoV-2 jest nieodpłatne. Dr Ryszard Makarowski czeka przy telefonie w każdy czwartek w godzinach od 16 do 17.30 pod numerem telefonu 608 018 008.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pomoc, telefon, psycholog, stres, specjalista, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, wsparci
Czujni mieszkańcy osiedla pomogli błąkającemu się 91-latkowi

Dzięki czujności mieszkańców Ełku chory 91-latek, który się zgubił, trafił pod opiekę lekarzy i rodziny. Starszy mężczyzna błąkał się wieczorem po jednym z osiedli. Jeden z...

Zamknij
RadioOlsztynTV