Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Elbląga bez wody. Służby wyjaśniają: to profilaktyka

Fot. pixabay

W Elblągu trwa cykl płukania miejskiej sieci wodociągowej. Wiąże się z czasowym wyłączeniem dostaw wody. To operacja konieczna, wykonywana po to, by jakość wody trafiającej do odbiorców była jak najlepsza.

Zabiegi realizowane są systematycznie na całym obszarze Elbląga. Mieszkańcy każdej z dzielnic informowani są o tym, które ulice i w jakich godzinach będą mieć kilkugodzinne przerwy w dostawie wody. Teraz płukanie sieci wodociągowej odbywa się w centrum miasta. Kiedyś płukanie sieci wodociągowej odbywało się dwa razy w roku. I było dość uciążliwe dla mieszkańców. Teraz zabieg ten przeprowadzany jest średnio tylko raz na trzy lata. To czynności rutynowe, wykonywane profilaktycznie, a nie dlatego, że są zastrzeżenia do jakości wody. Przeciwnie, płukanie usuwa potencjalne osady czy zanieczyszczenia – tłumaczy Andrzej Kurkiewicz, dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Po płukaniu sieci mogą się pojawić chwilowe pogorszenia jakości wody, maksymalnie na godzinę po zakończeniu prac. EPWiK uprzedza o takiej możliwości w komunikatach kierowanych do mieszkańców.

Dodajmy, płukanie sieci wodociągowej w Elblągu odbywa się nocą, dziś będzie prowadzone między 23.00 a 5.00 rano.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, woda, Andrzej Kurkiewicz
Podziękowali za cuda. Kolorowe Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Elbląga i Morąga

W dniu Objawienia Pańskiego ulicami wielu miast i miasteczek na Warmii i Mazurach przeszły kolorowe Orszaki Trzech Króli. Elbląg W Elblągu orszak o godzinie 13 wyruszył...

Zamknij
RadioOlsztynTV