Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miejsca Obsługi Podróżnych na S61 dostępne dla kierowców

S61 Szczuczyn – Ełk Południe. Fot. GDDKiA/K. Nalewajko

Kierowcy mogą już korzystać z Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) w Niekrasach koło Ełku. MOP-y wyposażone są w stanowiska postojowe, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie.

W województwie warmińsko-mazurskim dotychczas funkcjonujące MOP-y znajdowały się przy drodze ekspresowej S7. Jedenaście z nich to obiekty w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pozostałe pięć to stanowiska prywatne. Od dziś przy warmińsko-mazurskich drogach ekspresowych liczba ta wzrosła o dwa MOP-y przy oddanym we wrześniu odcinku S61.

– MOP-y mieszczą się w Niekrasach po obu stronach drogi – mówi Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału GDDKiA. \

Wraz z oddaniem do użytku MOP-ów GDDKiA ogłosiła przetarg na rozwój w tym miejscu usług komercyjnych. Będą tutaj stacje paliw, obiekty gastronomiczne, punkty do ładowania samochodów elektrycznych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to powstaną tam również rampy, dzięki którym będzie można odśnieżać duże samochody.

00:00 / 00:00

Oferty można składać do 21 lutego 2023 r.

S61 Szczuczyn – Ełk Południe. Fot. GDDKiA/K. Nalewajko

Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski za GDDKiA i M. Zbrożek

Więcej w S61, Miejsca Obsługi Podróżnych
Kolejny odcinek drogi S61 otwarty. „To milowy krok dla likwidacji wykluczenia komunikacyjnego”

Kierowcy mogą już przejechać kolejnym odcinkiem trasy Via Baltica, czyli drogi S61 od Szczuczyna do węzła Ełk Południe. Jak mówił podczas oficjalnego otwarcia minister infrastruktury, Andrzej...

Zamknij
RadioOlsztynTV