Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Jak wypadli zapaśnicy z regionu?

Fot. Budowlani Olsztyn

Zapaśnicy z Warmii i Mazur wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W minionym tygodniu walczyli o medale w stylu klasycznym, w ten weekend rywalizowały dziewczęta oraz chłopcy w zapasach w stylu wolnym.

Turniej dziewcząt i „wolniaków” odbył się w Olsztynie. Wystartowało 103 zawodników i 82 zawodniczki z czterech województw – w tym 35 osób z warmińsko-mazurskiego. Emocji na matach nie brakowało, bo w tej grupie wiekowej walki są bardzo nieprzewidywalne.

Cztery medale zdobyli zapaśnicy Budowlanych Olsztyn. – To dobry wynik – uważa trener Michał Staszewski.

00:00 / 00:00

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt najwyższą lokatę z regionu zajął klub LUKS Warmia Lidzbark Warmiński (miejsca 7-12), a w klasyfikacji drużynowej chłopców – Tytani Giżycko i Budowlani Olsztyn (miejsca 6-8).

Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego Andrzeja Olszewskiego zapytaliśmy o specyfikę tej dyscypliny w regionie i o to jak – i czy – udaje się zachęcić dzieci i młodzież do treningów.

00:00 / 00:00

Autor: K. Ośko / K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zapasy, Andrzej Olszewski, Budowlani Olsztyn.Tytani Giżycko
Olsztyński MPEC sprzeda zapasy węgla z Kazachstanu. Kto może przystąpić do aukcji?

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie wystawi na aukcję 300 ton węgla-groszku. Aukcja zaplanowana jest na najbliższy piątek. Mogą wziąć w niej udział firmy i osoby...

Zamknij
RadioOlsztynTV