Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

C.C.Catch: Nawet bicie serca jest muzyką

C.C.Catch (Caroline Catherine Müller) jest międzynarodową piosenkarką muzyki pop i disco. Karierę rozpoczęła na początku lat 80. XX wieku, kiedy to śpiewała w dziewczęcym kwartecie Optimal.

W 1985 roku, podczas występu grupy Optimal w Hamburgu, zainteresował się nią Dieter Bohlen z zespołu Modern Talking. Muzyk postanowił nawiązać współpracę i dał jej do wykonania utwór I Can Lose My Heart Tonight. W lipcu 1985 ukazał się singel z tą piosenką. Zdobyła powodzenie w dyskotekach, a na listach przebojów uplasowała się na 13. pozycji. Kolejny singel (Cause You Are Young) oraz debiutancki album Catch The Catch ukazały się w 1986. Na fali popularności artystki, Dieter Bohlen napisał dla niej utwory na kolejny album – Welcome To The Heartbreak Hotel, który ukazał się jeszcze w tym samym roku.

We współpracy z kompozytorem wydała razem 5 płyt. Na początku lat 90. zawiesiła swoją karierę muzyczną, jednak powróciła w 1998, kiedy to ukazał się album Best Of ’98. Artystka wystąpiła podczas Jubileuszowego 20. Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

00:00 / 00:00

(m.szcz/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider
Podpalił posterunek policji i uciekał na hulajnodze

Mieszkaniec Iławy, który wczoraj podpalił drzwi wejściowe tamtejszej jednostki policji był notowany za posiadanie i handel narkotykami, jazdę po alkoholu i złamanie sądowego zakazu. W jego...

Zamknij
RadioOlsztynTV