Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Międzynarodowa grupa przestępcza rozbita. Handlowali nielegalnymi papierosami na ogromną skalę

Fot. W-M OSG

Do Sądu Okręgowego w Łodzi wpłynął akt oskarżenia przeciwko 12 osobom, które zajmowały się produkcją i obrotem nielegalnych papierosów na ogromną skalę. Gdyby nielegalny towar trafił na polski rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie pięć milionów złotych.

To finał śledztwa prowadzonego od 2017 roku przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Ośmiu mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, związanej z produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi. Cztery osoby oskarżono o popełnienie przestępstw nabywania i wprowadzania do obrotu wytworzonych papierosów. Nielegalny proceder miał miejsce na terenie trzech województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli kompletną linię technologiczną do produkcji papierosów, agregat prądotwórczy oraz ponad 2,5 tony krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie dwóch milionów złotych i niespełna 900 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 600 tysięcy złotych.

Ponadto w samochodach znajdujących się na posesji i halach magazynowych znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów, m.in. gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw papierosów różnych marek. Oskarżonym grozi nawet pięć lat więzienia.

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

 

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Redakcja: P. Świniarski/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papierosy, handel, kontrabanda, grupa przestępcza
Rozbito grupę przestępczą zajmującą się kupnem i sprzedażą nielegalnego spirytusu. 5 osób usłyszało zarzuty

Funkcjonariusze straży granicznej z Grzechotek rozbili grupę przestępczą zajmującą się zakupem i sprzedażą nielegalnego spirytusu. Tego samego dnia funkcjonariusze przeszukali jednocześnie pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na...

Zamknij
RadioOlsztynTV