Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij: Ta kadencja Sejmu powinna przebiegać pod znakiem planu wieloletniego dla Olsztyna

Michał Wypij. Fot. A. Podbielska

Nie byłem aż takim optymistą, jeśli chodzi o liczbę głosów jakie na mnie oddano – mówił w Porannych pytaniach Michał Wypij, dotychczasowy radny Olsztyna, który startował z ostatniego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości i zdobył mandat do Sejmu.

Jak zaznaczył, zaskoczył go dobry wynik uzyskany nie tylko w Olsztynie, ale także w terenie m.in. w Giżycku, Szczytnie i Mrągowie. Michał Wypij zdobył ponad 14 tysięcy głosów i podkreślił, że jest to powód do dumy. Poseł-elekt zapewnia, że w Sejmie zamierza ciężko pracować na rzecz całego regionu, bo głosy jakie zdobył są zobowiązaniem.

To będzie dobra kadencja, pod znakiem wytężonej pracy (…) W Sejmie skupię się na konkretach. Nie zamierzam marnować czasu na rzeczy poboczne (…) Miałem znakomity zespół i wsparcie w terenie (…) W polityce warto mieć dystans do siebie (…)

Michał Wypij nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale Porozumienia Jarosława Gowina, które będzie miało w Sejmie 18 posłów i 2 senatorów.

Jako Porozumienie stabilizujemy Zjednoczoną Prawicę. Jesteśmy lojalni i wiarygodni. Bardzo dużo wnosimy do tej koalicji od siebie. Jesteśmy jedną biało-czerwoną drużyną. Mamy dużo zadań do zrobienia, także w regionie.

Oprócz Michała Wypija Porozumienie wprowadziło do Sejmu profesora Wojciecha Maksymowicza, który uzyskał jeden z najlepszych wyników w regionie.

Razem z profesorem Maksymowiczem mogliśmy wnieść dużo dobrego na listę Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszy raz z taką przewagą Porozumienie wygrywa na Warmii i Mazurach. Warto było odświeżyć formułę. Dużo jest jeszcze do zrobienia. Mamy wiele do zaproponowania (…) Otwieramy się na nowe środowiska i młode osoby, które chcemy wciągać do polityki. Potrzebujemy pozytywnej energii jutra.

W parlamencie gość Radia Olsztyn stawia przed sobą wiele zadań.

Olsztyn potrzebuje nowoczesnego szpitala. Razem z profesorem Maksymowiczem będziemy robić wszytko, żeby tak się stało. Ta kadencja powinna przebiegać pod znakiem planu wieloletniego dla Olsztyna (…) Musimy kształcić kadry i podnosić jakość opieki zdrowotnej (…) W moim programie wyborczym mówię też o kolei aglomeracyjnej (…) Bliska mojemu sercu jest też infrastruktura sportowa w Olsztynie i całym województwie.

W Porannych pytaniach Michał Wypij mówił o tym, że bardzo ceni zarówno wojewodę jak i jego zastępcę i nie widzi potrzeby zmiany na tych stanowiskach.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Michałem Wypijem

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, porozumienie
Święto demokracji i powyborcza rzeczywistość. W audycji My, Wy, Oni politycy komentują wyniki wyborów parlamentarnych

Gospodarzem audycji publicystycznej My, Wy, Oni był Krzysztof Kaszubski. Z zaproszenia do studia skorzystali: Anna Wasilewska - Koalicja Obywatelska Gustaw Marek Brzezin - Polskie Stronnictwo Ludowe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV