Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wojciechowski: rodzice nie są głupsi od rządu

Michał Wojciechowski – ekspert Centrum im. Adama Smitha

Nie ustaje dyskusja na temat obowiązkowego posyłania 6-letnich dzieci do szkół. Profesor Michał Wojciechowski ekspert, Centrum im. Adama Smitha określa pomysł rządu Donalda Tuska jako nieracjonalny.

6-latki nie są jeszcze gotowe do podjęcia nauki w szkole – argumentował w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn prof. Michał Wojciechowski. Ekspert Centrum Smitha i sympatyk akcji „Ratuj maluchy” przypomniał, że zaledwie kilkanaście procent rodziców skorzystało z możliwości wcześniejszego posłania dziecka do szkoły i aż połowa z nich jest niezadowolona ze swojej decyzji.

W najbliższy piątek odbędzie się sejmowe głosowanie w sprawie referendum edukacyjnego. Wniosek o rozpisanie referendum w sprawie obniżenia wieku szkolnego i innych zmian w oświacie złożyło w Sejmie Stowarzyszenie „Ratuj maluchy”. Profesor Michał Wojciechowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, absolutnie nie zgadza się z tezą, że rodzice nie powinni wypowiadać się w kwestii zmian w oświacie. (karp/bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Michałem Wojciechowskim

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka
Pomysły na ciekawe lekcje

Lekcje w planetarium, w lesie, czy przeprowadzenie wywiadu z wójtem - takie lekcje poza szkołą nie tylko pomagają w przyswojeniu wiedzy. Mogą też uczyć samodzielności czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV