Michal Dolezal nie będzie dłużej trenerem polskich skoczków narciarskich

Michal Dolezal ogłosił, że po zakończeniu sezonu nie będzie trenerem polskich skoczków narciarskich. O swojej decyzji poinformował na antenie Eurosportu.

Postanowiłem nie czekać dłużej na decyzję związku, ogłaszam, że odchodzę z funkcji trenera reprezentacji

– powiedział.

Dziękuje sztabowi i zawodnikom, którzy zawsze byli ze mną. To był wspaniały czas, to była dla mnie druga rodzina

– dodał szkoleniowiec po zawodach w Planicy.

Dolezal do sztabu reprezentacji Polski dołączył w sezonie 2016/17 jako asystent trenera Stefana Horngachera. Kiedy z końcem cyklu 2018/19 Austriak zdecydował się na przejście do reprezentacji Niemiec, Czech przyjął posadę głównego szkoleniowca biało-czerwonych.

Z końcem obecnego sezonu Dolezalowi wygasa kontrakt. Z wyjątkiem brązowego medalu Dawida Kubackiego w igrzyskach w Pekinie sezon w wykonaniu jego podopiecznych jest słaby. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyższe – 13. miejsce – zajmuje Piotr Żyła.

Źródło: PAP
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w trener, skoki narciarskie
Dobry występ Piotra Żyły w Oberstdorfie. Podium było bardzo blisko

Piotr Żyła zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Wygrał Austriak Stefan Kraft, który został pierwszym liderem klasyfikacji...