Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Miasto było sparaliżowane z każdej strony”. Wielkie korki w Olsztynie, służby zapewniają: dzięki kamerom ITS zwiększymy płynność ruchu

Kamery olsztyńskiego systemu ITS

To miała być dobra wiadomość, że kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej ulicy Partyzantów. Przy okazji jednak zostały włączone sygnalizacje świetlne na rondzie Bema i skrzyżowaniu Partyzantów z 1 Maja.

W efekcie w godzinach komunikacyjnego szczytu Olsztyn został sparaliżowany w jego północnej części. Kierowcy stali w długich korkach m.in. na alei Wojska Polskiego, ulicach Jagiellońskiej, Limanowskiego i Kętrzyńskiego. Jak mówią, nie mają wątpliwości, że winne są źle ustawione światła.

00:00 / 00:00

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zapewnia, że dzięki wykorzystaniu systemu ITS, uda się rozładować korki. W tym celu będą wydłużane cykle zielonego światła w miejscach, gdzie tworzą się największe korki – mówił Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jak argumentują drogowcy, sygnalizacja m.in. na rondzie Bema jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa pieszym.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ITS, korki, kierowcy, światła, kamery, sygnalizacja świetlna
Korzystanie z telefonów komórkowych i agresja kierowców – to największe problemy na europejskich drogach

97 procent kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że niebezpieczne jest czytanie i wysyłanie sms-ów, bądź korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Jednak 25 procent kierujących...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV