Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Miały być duże zyski, jest duża strata. Mieszkaniec Elbląga padł ofiarą oszustów

Mieszkaniec Elbląga padł ofiarą oszustów, którzy obiecywali duże zyski z zakupu akcji jednej ze znanych spółek paliwowo-energetycznych. Pokrzywdzony stracił ponad 17 tysięcy złotych.

Fałszywe ogłoszenia pojawiają się głównie w internecie. Jako reklamy są również przesyłane mailowo do potencjalnych ofiar. Zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje spółek oraz projekty inwestycyjne.

Często wykorzystują bezprawnie nazwę i znaki firmowe instytucji państwowych, spółek skarbu państwa czy wizerunki powiązanych z nimi osób. Ofiarą takiej właśnie manipulacji został mieszkaniec Elbląga.

Mężczyzna dostał ofertę zakupu pakietu akcji jednej ze znanych spółek paliwowo-energetycznych. Inwestycja miała zakończyć się lukratywnych zyskiem ze sprzedaży akcji. Niestety stało się inaczej. Link, który otrzymał pokrzywdzony od oszustów był koniem trojańskim. Odpowiedział na niego w momencie kliknięcia. Zainstalował tym samym złośliwe oprogramowanie, które umożliwiło przestępcom wyprowadzić z jego konta ponad 17 tysięcy złotych

– powiedział Jakub Sawicki z biura prasowego policji w Elblągu.

00:00 / 00:00

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, nie otwieranie linków z niesprawdzonego źródła oraz zgłaszanie prób oszustwa.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
W hołdzie powstańcom. Patriotyczne spotkanie w Elblągu

W Elblągu na Cmentarzu Agrykola odbyło się edukacyjne spotkanie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Uczestnicy przeszli śladem grobów poległych. Spotkaniu towarzyszyły wspomnienia oraz patriotyczne piosenki. - Chcemy oddać...

Zamknij
RadioOlsztynTV