Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miał wygrać w loterii, a dał się oszukać. Olsztynianin stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Miał zarobić, a stracił 40 tysięcy złotych. Policjanci prowadzą sprawę 66-latka z Olsztyna, który wziął udział w loterii kryptowalutowej.

To był haczyk, na który mężczyzna się złapał. W efekcie oszust wyłudził od niego dane osobowe i wyczyścił mu konto. Mężczyzna natrafił na loterię w Internecie, kliknął w link i zagrał za niewielkie pieniądze. Następnego dnia, gdy chciał wypłacić wygraną, pojawił się problem techniczny. Co działo się dalej? O tym sierż. szt. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Po kilku dniach z pokrzywdzonych skontaktował się mężczyzna podający się za kierownika loterii. Oszust twierdził, że przed wypłatą wygranej musi zweryfikować jego tożsamość. W tym celu mężczyzna przesłał zdjęcie swojego dowodu osobistego oraz wchodził na przesłane linki. W ten sposób przestępca uzyskał dostęp do telefonu poszkodowanego oraz do jego rachunku bankowego. W pewnym momencie mężczyzna zorientował się, że z jego konta bankowego zniknęło blisko 39 tysięcy zł.

00:00 / 00:00

Policjanci ostrzegają, by do wszelkich internetowych loterii podchodzić bardzo ostrożnie i nie ujawniać swoich danych osobowych nieznanym osobom.

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, złodziej, oszustwo, oszust internetowy, loteria, kryptowaluta
Potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych. Kierowca zatrzymany

Ełcka policja prowadzi postępowanie w sprawie wczorajszego potrącenia 15-latki na przejściu dla pieszych. Sprawca został zatrzymany. - Do wypadku doszło przy ulicy Kajki - relacjonuje sierżant...

Zamknij
RadioOlsztynTV