Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miał wieloletni zakaz hodowli, ale nadal znęcał się nad zwierzętami. W ciasnych klatkach trzymał ponad 240 gołębi

Fot. Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach

Ponad 240 gołębi w ciasnych klatkach na jednej z działek w Elblągu odkryli policjanci i działacze stowarzyszenia zajmującego się ochroną zwierząt. Ptaki przebywały w katastrofalnych warunkach.

Okazało się, że właściciel gołębnika jest doskonale znany policji, i że został skazany za znęcanie się nad zwierzętami – informuje Jakub Sawicki z elbląskiej komendy. 73-latek w tym roku został skazany za strzelanie z wiatrówki do ptaków i kotów na pięć miesięcy więzienia.

00:00 / 00:00

Mężczyzna miał też siedmioletni zakaz hodowania zwierząt. Za jego złamanie trafił do elbląskiego aresztu, gdzie odsiedzi całą karę.

Policja przypomina o szczególnej ochronie prawnej, jaką są objęte zwierzęta w Polsce. Dlatego warto informować o każdym przypadku znęcania się nad nimi. Dodajmy, gołębiami zajęli się wolontariusze Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Każdy chętny może wesprzeć tę organizację, która wolontarystycznie leczy, chroni i utrzymuje zwierzęta niezdolne do samodzielnej egzystencji.

Fot. Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach

Fot. Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, hodowla, znęcanie się, Jakub Sawicki
Pożar w gminie Morąg. Mężczyzna podpalił garaż byłej żonie

50-letni mieszkaniec Morąga został aresztowany na trzy miesiące po tym, jak podpalił garaż byłej żonie. Oficer dyżurny morąskiej policji otrzymał informację, że na terenie gminy Morąg...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV