Miał 3 promile i chciał okraść supermarket
Kompletnie pijany 19-latek chciał ukraść z olsztyńskiego supermarketu wózek pełen towaru.
Policjantów poinformował pracownik ochrony, który zatrzymał złodzieja przy wyjściu ze sklepu.
Funkcjonariusze ustalili, że 19-latkowi ktoś pomagał. Według świadków, wspólnik zapakował do wózka różnego rodzaju towary m.in. alkohol, wędliny, pieczywo i kosmetyki o łącznej wartości ponad 600 złotych.
Następnie, przy wyjściu ze sklepu, przekazał kosz swojemu pijanemu koledze, którego chwilę później ujął ochroniarz.
Badanie alkomatem wykazało u 19-latka 3 promile alkoholu. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut kradzieży, a dodatkowo toczy się przeciwko niemu inne postępowanie za kradzież z włamaniem.
Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci szukają drugiego złodzieja.
(kwp/karp/łw)










![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










