Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mężczyzna kupował, kobieta sprzedawała. Oboje stracili pieniądze

Ofiarami oszustów internetowych najczęściej padają osoby, które chcą coś kupić na portalach aukcyjnych. Okazuje się, że można być oszukanym także podczas… sprzedaży.

Na policję w Lidzbarku Warmińskim zgłosiły się dwie osoby, które padły ofiarą oszustw.

35-latek chciał kupić na jednym z portali ogłoszeniowych drona. Zanim wpłacił pieniądze, próbował sprawdzić sprzedającego. Skontaktował się z nim telefonicznie pytając o szczegóły sprzedawanej rzeczy. Po dokonaniu przelewu na wskazane konto oraz z uwagi, że nie otrzymał żadnej informacji na temat wysłanej przesyłki, próbował ponownie skontaktować się ze sprzedającym. Ten już nie odbierał od niego telefonów, a konto sprzedającego zostało usunięte

– informuje komisarz Bartosz Matuszyk, oficer prasowy lidzbarskiej policji.

00:00 / 00:00

Druga osoba została natomiast oszukana podczas… sprzedaży swoich mebli.

23-latka chciała sprzedać swoje meble. Skontaktował się z nią fałszywy kupujący i namówił ją do pobrania swojej należności za pomocą przesłanego linku. W ten sposób zalogowała się na stronę banku, a oszust przejął władanie nad kontem i pobrał z niego 2000 zł. Dopiero kontakt z infolinią pozwolił na zablokowanie transakcji.

00:00 / 00:00

Policjanci po raz kolejny apelują, aby zarówno podczas kupna i sprzedaży w internecie zachować szczególną ostrożność i czujność. Przestrzegają również przed otwieraniem nieznanych linków do stron internetowych wysyłanych od nieznajomych.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, oszuści, kupno
Wyłudzili ponad 80 tys. zł. Fałszywi policjanci zatrzymani

Policjanci z Braniewa zlikwidowali grupę oszustów działających metodą na „policjanta”. Pokrzywdzonymi byli seniorzy, a sprawcami przestępcy podający się za policjantów. Przekonując, że jedynym sposobem na ochronę...

Zamknij
RadioOlsztynTV