Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Metropolita warmiński dziękuje służbie zdrowia

Dziś (18 października) kościół obchodzi święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Z tej okazji arcybiskup Józef Górzyński skierował życzenia do pracowników Służby Zdrowia.

Z okazji święta Patrona środowiska medycznego, św. Łukasza lekarza i ewangelisty prosimy o przyjęcie serdecznych podziękowań za Waszą służbę człowiekowi cierpiącemu, za stałą dyspozycję niesienia pomocy bliźniemu. Przyjmijcie płynące z serca życzenia – by Wasza praca była przepełniona światłem ludzkiej i nadprzyrodzonej nadziei a Wasi Podopieczni i Pacjenci obdarzali Was szczerą życzliwością i wdzięcznością. Wam osobiście życzymy ubogacających relacji rodzinnych, doskonalenia się w sztuce medycznej i odwagi w pokonywaniu wszelkich przeciwności. Od początku marca rozpoczęliśmy w Polsce bezpośrednią batalię, walkę z zagrożeniem wywołanym przez światową pandemię koronawirusa. Wprost lub pośrednio dotknęła ona każdego z nas, odciska się na wielu płaszczyznach życia osobistego i społecznego. Pierwszymi, którzy muszą stawić jej czoła, jesteście Wy – lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, farmaceuci, diagności laboratoryjni, sanitariusze oraz kapelani. Każdego dnia, w nieustannej gotowości do niesienia pomocy, stajecie na pierwszej linii, najbliżej dotkniętych koronawirusem chorych i zagrożonych zarażeniem pacjentów. Tą drogą pragniemy serdecznie PODZIĘKOWAĆ każdemu z Was za oddaną, profesjonalną służbę, za codzienną odwagę trwania na Waszych stanowiskach. Wiemy, że niesiecie w sercach niepokój, wiele obaw, ale wiemy także, że jesteście ludźmi nadziei, która służy do końca, a waszą siłą jest zespołowe działanie. Pragniemy zapewnić o naszym duchowym wsparciu i solidarności z Wami. Codziennie włączamy Wasze życie osobiste, pracę, przeżywane obawy, rodzące się trudności w sprawowaną Ofiarę Eucharystyczną. Prosimy, aby Jezus nadał sens zbawczy Waszemu trudowi. Polecamy Was też Matce Bożej z Lourdes, która jest uzdrowieniem chorych i wspomożycielką wiernych, zawierzamy wstawiennictwu świętych lekarzy i pielęgniarek.

Źródło: www.archwarmia.pl
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w arcybiskup Józef Górzyński
Wierni z czerwonej strefy otrzymali dyspensę od udziału w nabożeństwach. „Nieobecność na mszy nie jest grzechem”

W związku z zaostrzeniem się pandemii koronawirusa, arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński przypomina o dyspensie od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we mszy świętej. Dotyczy to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV