Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Meteorolodzy przestrzegają przed cofką na Żuławach. „Nasze służby pozostają w gotowości”

Fot. Wody Polskie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia dla Żuław i Zalewu Wiślanego.

Silny wiatr z kierunków północnych i północno-zachodnich podniósł poziom Bałtyku, a to spowodowało cofkę jego wód w głąb lądu. Hydrolodzy ostrzegają, że poziom żuławskich rzek może osiągnąć i przekroczyć stany ostrzegawcze. Wymaga to stałej obserwacji służb przeciwpowodziowych.

W przypadku zagrożenia o niskim stopniu nasze Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej jest w gotowości, ale na razie nie ogłaszamy żadnych dalszych ostrzeżeń

– tłumaczy Bogusław Pinkiewicz, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który jest administratorem Zlewni Elbląg.

Centrum jest w kontakcie ze służbami żuławskich gmin i sztabami zarządzania kryzysowego w powiecie elbląskim. Na razie nie ma alarmów, samorządy monitorują sytuację.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, cofka
Mocno wieje w regionie. Na bieżąco jest monitorowana sytuacja na Żuławach

Do rana w Warmińsko-Mazurskiem silniej powieje - ostrzegają synoptycy. Według prognoz, w porywach zachodni i południowo-zachodni wiatr ma osiągać prędkość 65 km/h. Zachodni wiatr oznacza możliwość...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV