Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Meteorolodzy przestrzegają przed burzami z gradem na Warmii i Mazurach

Fot. pixabay.com

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województwa podkarpackiego, natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś w całym województwie podkarpackim prognozuje się wystąpienie burz z opadami od 30 mm do 50 mm, a lokalnie nawet do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami może padać grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wynosi 80 proc.

IMGW wydał też ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. W tych regionach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, którym towarzyszyć będzie wiatr w porywach sięgający do 90 km/h. Miejscami może także spaść grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, burze
Przed północą rozpocznie się astronomiczne lato. Tegoroczne będzie bardzo ciepłe i burzowe

Tegoroczne lato będzie cieplejsze niż ubiegłoroczne. Tak wynika z prognozy sezonowej stworzonej przez klimatologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Astronomiczne lato rozpocznie się dziś tuż przed...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV