DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Medal Dawida Kubackiego w Planicy!

Dawid Kubacki. Fot. PAP / Grzegorz Momot

Dawid Kubacki na podium mistrzostw świata w Planicy. Zdobył brązowy medal na dużej skoczni.

Zwyciężył Timi Zajc, drugi był Ryoyu Kobayashi. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch. Dziewiąty był Piotr Żyła, a 23. – Aleksander Zniszczoł.

Po pierwszej serii Dawid Kubacki zajmował 4. lokatę.

W drugiej serii, przed próbą ostatniego zawodnika – Ryoyu Kobiayashiego – była jeszcze szansa, że obaj Polacy – Kubacki i Stoch – staną na podium. Ostatecznie Japończyk zajął drugą lokatę, wyprzedzając Kubackiego i spychając Stocha na dalszą pozycję.

To drugi medal dla Polski na tej imprezie. W konkursie na normalnym obiekcie złoto wywalczył Piotr Żyła.

Redakcja: K. Ośko

Więcej w skoki narciarskie
Piotr Żyła mistrzem świata. Polak ustanowił nowy rekord skoczni w Planicy

Piotr Żyła zdobył złoty medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w konkursie indywidualnym skoków narciarskich na normalnym obiekcie. Polak (97,5 i 105 m - 261,8 pkt)...