Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mazury goszczą najlepszych kolarzy. W okolicach Grunwaldu i Ostródy rozpoczęły się Mistrzostwa Polski

Fot. M. Wiśniewska

Drugi rok z rzędu kolarze walczą o biało-czerwone koszulki mistrza kraju na trasach w Grunwaldzie i w Ostródzie.

Poprzednie mistrzostwa zapewniły wiele emocji i dostarczyły wartościowych zwycięzców – wystarczy wymienić byłego mistrza świata Michała Kwiatkowskiego i pochodzącą z Barczewa Małgorzatę Jasińską, którzy dumnie reprezentowali polskie barwy w światowym peletonie.

Dziś zmagania zainaugurowała jazda indywidualna na czas – na wietrznej i dość wymagającej trasie wokół Pól Grunwaldzkich. W sobotę juniorki i juniorzy będą ścigali się na rundach wokół Ostródy, zaś niedziela będzie należała do kolarzy i kolarek z elity oraz orlików, którzy również będą startowali wokół miasta położonego nad jeziorem Drwęckim.

Znaczące role w wyścigu powinni odegrać kolarze z drużyny CCC Development Team, stanowiącej zaplecze zespołu ścigającego się w World Tourze CCC Team, czyli w kolarskiej lidze mistrzów. Jednym z kandydatów do medali, zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak i w jeździe na czas, jest Kamil Małecki, zwycięzca tegorocznej edycji wyścigu Bałtyk – Karkonosze.

00:00 / 00:00

Listy startowe wyścigów wszystkich kategorii wciąż są uzupełniane, ale już dziś wiadomo, że podwójnego tytułu mistrzyni Polski będzie broniła wspomniana Gosia Jasińska, zaś o złoto w jeździe indywidualnej na czas powalczy m.in. Michał Kwiatkowski. Ponadto zobaczymy również kolarzy CCC Team – Łukasz Wiśniowskiego, Kamila Gradka i Szymona Sajnoka, a także byłego mistrza Polski Michała Gołasia.

Sprawdź program mistrzostw

Grafika: PZKol.pl

Grafika: PZKol.pl

Grafika: PZKol.pl

Grafika: PZKol.pl

Autor: M. Wiśniewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolarstwo, Mistrzostwa Polski
Sukces Staniszewskiego w MP. „Nie można było wywalczyć więcej, bo trzecie miejsce to już jest grubo”

Znakomity debiut Zbigniewa Staniszewskiego w rallycrossowych mistrzostwach Polski. Olsztyński kierowca rajdowy zajął trzecie miejsce na torze w Toruniu. Jego zdaniem, to szczyt możliwości na tę chwilę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV