Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mazurskie szutry areną Mistrzostw Świata

70 Rajd Polski, fot. Krzysztof Gryz

Rajd Polski znów będzie rundą rajdowych, samochodowych Mistrzostw Świata.

To, o czym nieoficjalnie mówiło się od kilku miesięcy, w piątek 27 września – stało się faktem! Rajd Polski po 4. latach przerwy wraca w przyszłym roku do kalendarza rajdowych samochodowych mistrzostw świata.

Decyzją Światowej Rady Sportów Motorowych, impreza rozpocznie się 29 czerwca. Nowością będą odcinki specjalne zlokalizowane nie tylko na Mazurach, ale również… na Litwie – powiedział Radiu Olsztyn dyrektor Rajdu – Tomasz Bartoś.

Na Mazury przyjadą nie tylko najlepsi kierowcy świata, ale również dziesiątki tysięcy kibiców nie tylko z Polski. Spodziewani są sympatycy motorsportu ze Skandynawii, Czech, Niemiec i krajów nadbałtyckich.

Baza Rajdu Polski kolejny raz będzie zlokalizowana w Mikołajkach. Ostatnio impreza gościła w kalendarzu WRC w 2009 roku. Wówczas na Mazurach najszybszy był Fin Mikko Hirvonen, a Krzysztof Hołowczyc zajął 6. miejsce. (M.Świniarski/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mikołajki
85 załóg wystartuje w Rajdzie Polski w Mikołajkach

Aż 85 załóg wystartuje w rozpoczynającym się za tydzień w Mikołajkach 70 Rajdzie Polski. Impreza będzie rundą Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Litwy. Na długiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV