Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Matura coraz bliżej, czas na intensywną naukę w… UWM

fot. arch. RO

Ponad 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur bierze udział w zorganizowanym w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim kursie na temat wiedzy o społeczeństwie.

To 7. edycja bezpłatnych wykładów dla przyszłych studentów. Organizatorem jest Instytut Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych. Kurs obejmuje sześć bloków tematycznych: prawa, systemów politycznych, doktryn, ideologii i systemów partyjnych.

Jeden z wykładowców dr Krzysztof Żegota mówi, ze chodzi o lepsze przygotowanie młodzieży do zbliżającego się egzaminu dojrzałości. Jest jednak przekonany, że uczestniczący w wykładach ludzie wyniosą z zajęć znacznie więcej.

Ci, z którymi rozmawiała reporterka Polskiego Radia Olsztyn nie kryli zadowolenia. Dla wielu z nich udział w kursie był pierwszym kontaktem ze światem akademickim. Wielu podkreślało też, że są mile zaskoczeni, bo myśleli, że będą to monotonne wykłady, zajęcia okazały się natomiast bardzo ciekawym, interaktywnym doświadczeniem.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Patronat medialny nad organizacją kursu w Instytucie Nauk Politycznych UWM objęło Polskie Radio Olsztyn.

 

(K.Grabowska/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, kursy do matury
Zainteresowanie młodzieży problematyką małżeństwa i rodziny – to cel Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Kilka tygodni nauki, stres a potem radość, satysfakcja i atrakcyjne nagrody. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych starli się w Olsztynie w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie. Indeksy...

Zamknij
RadioOlsztynTV