Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mateusz Poręba: Trenowanie z najlepszymi dało mi bardzo dużo

Fot. indykpolazs.pl

Środkowy Indykpolu AZS-u – Mateusz Poręba – ostatni miesiąc spędził na wypożyczeniu w Vero Volley Monza, który zakończył sezon na półfinale. Co dał mu pobyt we Włoszech?

Młody środkowy akademików tylko raz miał szansę zaprezentować się na boisku – w ostatnim, przegranym przez drużynę z Monzy spotkaniu z Perugią 0:3.

Przyjeżdżając do Włoch wiedziałem, że może być mi ciężko „wbić się” do pierwszej szóstki. Nazwiska, które reprezentują klub, mówią same za siebie. Cieszę się, że dostałem szansę i w pewnym stopniu mogłem poczuć klimat gry w najlepszej lidze na świecie. Trenowałem z najlepszymi zawodnikami i mimo krótkiego czasu, wyniosłem stąd bardzo dużo. Mam nadzieję, że to doświadczenie pomoże mi w przyszłości. Każdy zawodnik zmieniający klub jest świadomy tego, że nie dostanie od razu szansy na grę. Trzeba na to sobie zapracować. Niestety, byłem za krótko, aby trenerzy mogli mi zaufać i wpuszczać na boisko znacznie częściej. Wszyscy patrzyli na to, że jestem młodym zawodnikiem, a presja mogłaby mnie przerosnąć. Trenowanie z najlepszymi dało mi bardzo dużo. Cały czas się rozwijam, podnosząc sobie poprzeczkę. Cieszę się, że mogłem z nimi trenować. Wiedzieli, że to nie jest łatwe dla nowego zawodnika, aby wejść do drużyny, która jest już zgrana. Przyjęli mnie z otwartymi ramionami i traktowali jak swojego  przyjaciela.

Posłuchaj całej wypowiedzi Mateusza Poręby

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mateusz Poręba
Kolejny zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn przedłużył kontrakt

Występujący w siatkarskiej PlusLidze Indykpol AZS Olsztyn odsłania kolejne karty przed nowym sezonem. Kontrakt z Akademikami przedłużył kolejny zawodnik. Po holenderskim przyjmującym Robbercie Andrindze, nową umowę...

Zamknij
RadioOlsztynTV