Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mateusz Kirzyński: Jesteśmy w pierwszej trójce laboratoriów w Polsce. Posłuchaj Rozmowy gospodarczej

Fot. Agnieszka Chmielewska

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Mateusz Kirzyński, wiceprezes zarządu JARS SA.

JARS S.A. jest polską firmą rodzinną, która świadczy usługi laboratoryjne oraz usługi techniczne w sektorze spożywczym, rolnym, ochrony środowiska, geologii, kosmetyków i chemii gospodarczej. Biorąc pod uwagę oferowany zakres usług, firma posiada największe polskie laboratoria. Oprócz tego doradza w kwestii bezpieczeństwa żywności i ochrony środowiska jednym z najbardziej znanych firm w kraju, a w swoich laboratoriach bada produkty największych firm z całej Europy.

W sierpniu 2012 r. JARS SA. otrzymał Certyfikat Akredytacji w Zakresie Obronności i Bezpieczeństwa wydany przez Ministra Obrony Narodowej. Potwierdza on kompetencje firmy do prowadzenia działalności związanej z oceną zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa.

JARS SA. prowadzi w Polsce 7 laboratoriów oraz zatrudnia 300 osób. Jeden z oddziałów znajduje się w Olsztynie w Parku Naukowo-Technologicznym. – Prowadzimy działalność polegającą na próbko-braniu – tłumaczy Mateusz Kirzyński.

Stąd wyjeżdżają próbko-biorcy, którzy pobierają próbki w terenie, czyli próbki żywności, gleb, kosmetyków, ścieków. Prowadzimy również działania handlowe. Nie ukrywamy, że ze względu na położenie innych regionów, powołamy tu do życia laboratorium przy współpracy z Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Firma współpracuje z różnym szkołami wyższymi. Wkrótce do grona uczelni dołączy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Będziemy prelegentami, będziemy szkolić kadrę i studentów, mówić im, jak to wygląda. Studenci będą mogli odbywać praktyki i staże u nas. Będzie to kierunek związany z chemią analityczną. Tak naprawdę już podjęliśmy współpracę. Od tego roku będzie rekrutacja, także serdecznie zapraszamy.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Mateuszem Kirzyńskim

Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w laboratorium, próbki, JARS SA.
Mięso z upolowanych dzików marnuje się w chłodniach. Myśliwi powiatu olsztyńskiego winą obarczają zbyt długie badania na obecność wirusa ASF

Zdaniem myśliwych procedury, związane z badaniem dzików na obecność wirusa ASF i pasożytów są za długie długie. To sprawia, że mięso w chłodni psuje się. Dariusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV