Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Masz za dużo świątecznego jedzenia? Podziel się posiłkiem z bezdomnymi

Fot. Fotolia.com

Pod hasłem „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” rusza świąteczna akcja pomocy dla potrzebujących. W całej Polsce od 26 grudnia można zgłosić, że zostało nam jedzenie po świętach, a wolontariusze odbiorą je i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla bezdomnych. Do akcji przyłączyły się jadłodajnie m.in. w Ełku i Olsztynie.

Świąteczna inicjatywa działa już po raz szósty. Po każdym Bożym Narodzeniu i Wielkanocy wolontariusze w kilkudziesięciu miastach Polski odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które pomagają osobom ubogim i bezdomnym.

Jeżeli komuś zostanie jedzenie po świętach, to może zgłosić się do nas przez stronę internetową, wypełnić krótki formularz, a nasi wolontariusze zadzwonią, umówią się na konkretną godzinę po odbiór jedzenia i tego samego dnia zawiozą je do lokalnej jadłodajni

– wyjaśniła organizatorka akcji Maria Skołożyńska.

Nasza inicjatywa opiera się na pracy wolontariuszy-kierowców. Kierowcy są filarem całej akcji, bez nich nie bylibyśmy w stanie być w całej Polsce i o ich udział w akcji równie mocno apelujemy. To oni sprawiają, że od 3 lat udało nam się podzielić posiłkiem z kilkoma tysiącami bezdomnych osób – podkreśliła Skołożyńska.

Aby podzielić się posiłkiem należy zgłosić się przez formularz w zakładce „mam jedzenie” na www.podzielmysie.pl

Aby zostać wolontariuszem wystarczy zapisać się przez podobny formularz na tej samej stronie. Wszystkie informacje o inicjatywie można znaleźć na stronie na Facebooku pod hasłem: „Podzielmy się”.

W dniach 26-28 grudnia działa też infolinia akcji pod numerem 733 335 179.

 

Autor: K. Kropiwiec/PAP
Redakcja: A. Podbielska/BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, wolontariat, jadłodajnia
Kończy się świąteczna akcja drogówki. W ciągu weekendu zatrzymała 36 pijanych kierowców

Od piątku do dzisiejszego wieczora na drogach regionu doszło do 23 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 27 zostało rannych. Policjanci podsumowują świąteczny weekend na...

Zamknij
RadioOlsztynTV