Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Masz problem z uruchomieniem samochodu? Straż Miejska w Elblągu pozyskała specjalne boostery

Fot. Straż Miejska 

Elbląska Straż Miejska od niedawna dysponuje sprzętem, dzięki któremu może pomóc w uruchomienia samochodu. Usługa jest bezpłatna, ale może być wykonana wtedy, kiedy funkcjonariusze nie mają innych pilnych wezwań.

Dwa boostery czyli rozruchowe urządzenia do uruchamiania silnika pomogą kierowcom, którzy mają problem z akumulatorem w aucie, co przy niskich temperaturach nie jest niczym nadzwyczajnym. Sprzęt został zakupiony z budżetu miasta, po akceptacji przez Komisję ds. Bezpiecznych Przestrzeni. Jest na wyposażeniu strażników od niedawna, ale już był sześciokrotnie skutecznie użyty. Żeby skorzystać z takiej pomocy trzeba zapamiętać numer do Straży Miejskiej, a w razie potrzeby zadzwonić pod numer 986.

Dodajmy, straż miejska przede wszystkim zajmuje się sprawami utrzymania ładu i bezpieczeństwa. Teraz z okresie grzewczym także kontroluje miejsca, w których mieszkańcy palą odpady, plastiku czy resztki płyt meblowych. W najbliższych dniach pomoże im w tym, także zakupiony przez miasto w końcu ubiegłym roku dron.

Fot. Straż Miejska 

Fot. Straż Miejska 

 

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w akumulator, Straż Miejska w Elblągu
„W sezonie grzewczym wciąż mamy problemy ze smogiem”. Elbląska Straż Miejska przeprowadza specjalne patrole

Elbląska Straż Miejska przypomina - patrole antysmogowe mają prawo do wejścia na posesję, do domu, czy kotłowni po to, by sprawdzić, jakiego opału do ogrzania obiektu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV