Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Masowe punkty szczepień będą obsługiwały pół tysiąca osób na dobę. O tym kiedy ruszą w rozmowie z Krzysztofem Kuriatą

Pracujemy nad tym, by pod koniec kwietnia ruszyły masowe punkty szczepień o wydajności minimum 200 szczepionek dziennie przez 7 dni w tygodniu – powiedział w Porannych Pytaniach Krzysztof Kuriata, pełnomocnik wojewody ds. szczepień. Z gościem dzisiejszej audycji rozmawiał Marek Lewiński.

Na Warmii i Mazurach miałoby powstać około 40 masowych punktów szczepień.

W dużych miastach będzie trochę więcej takich punktów: 3 planujemy uruchomić w Elblągu, być może 4 w Olsztynie. Przepustowość takich punktów szczepień będzie na poziomie 500 szczepionek na dobę.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego zaznaczył, że w tej chwili na Warmii i Mazurach jest około 250 punktów szczepień. Większość z nich ma jednak wydajność na poziomie 30 szczepionek na tydzień.

Krzysztof Kuriata mówił także, że w większości przypadków tlen, który trafia do szpitali w regionie, dostarczany jest przez lokalnego producenta.

Większość jednostek medycznych z naszego województwa korzysta z dostaw lokalnej firmy, która jest także producentem tlenu. To firma, która na mocy decyzji prezesa rady ministrów, produkuje tlen w zwiększonym zakresie i zapewnia ciągłość dostaw m.in. do szpitali.

Gość Radia Olsztyn podkreślił, że firma ta może też pomóc innym placówkom medycznym, które borykają się z dostawami tlenu.

Ta firma jest także w stanie uratować inne szpitale, które korzystają z usług firm ogólnopolskich, które mają bardzo dużo dostaw w całym kraju. Drugi temat to przygotowanie szpitali. Chcę państwa zapewnić, że wszystkie łóżka covidowe są zabezpieczone w tlen.

W regionie są 1482 łóżka covidowe. Zajętych jest 67 procent z nich. Ponadto w szpitalach są 174 respiratory, a zajęte są 124.

Posłuchaj Porannych Pytań

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarządzanie kryzysowe, video, Krzysztof Kuriata
Politycy w służbie zdrowia. Posłuchaj opinii parlamentarzystek z Elbląga na temat lockdownu w regionie

Statystyki z drugiej połowy tygodnia pokażą, czy odpowiednio zachowywaliśmy się podczas Wielkanocy - zgodnie mówiły w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn parlamentarzystki z regionu: posłanka Koalicji Obywatelskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV