Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maseczki w szpitalach i aptekach. Jest nowe rozporządzenie

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w aptekach został przedłużony do końca października. W Dzienniku Ustaw opublikowano w czwartek rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Rozporządzenie przedłuża do 31 października 2022 r. obowiązywanie obecnych regulacji. Jest to, jak wskazano, uzasadnione aktualnie notowaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i liczbą świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych osobom zakażonym. Za przedłużeniem dotychczasowych nakazów i zakazów przemawia także sytuacja w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Październik będzie kolejnym miesiącem, gdy konieczne będzie zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

Rozporządzenie wejdzie w życie 30 września 2022 r.

Autor: K. Lechowicz-Dyl (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, maseczki
Adam Niedzielski o sytuacji epidemicznej: w niektórych regionach wzrosła liczba hospitalizacji

- Sytuacja epidemiczna w kraju jest stabilna - uważa minister zdrowia Adam Niedzielski. - Minionej doby badania potwierdziły niemal 4900 zakażeń, a to o 13 procent...

Zamknij
RadioOlsztynTV