Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marznąca mżawka i mgły mogą utrudniać jazdę kierowcom

Fot. A. Niebojewska

Warunki na drogach wymagają dzisiaj szczególnej ostrożności. W całym regionie temperatury spadły poniżej zera i jest ślisko.

W okolicach Kętrzyna pada słaba marznąca mżawka, a w okolicach Mikołajek występują zamglenia. W ciągu dnia w regionie może padać słaby śnieg. O sytuacji na drogach wojewódzkich informuje Tomasz Piotrowski z zarządu dróg wojewódzkich w Olsztynie:

Na wszystkich drogach można znaleźć zajeżdżony śnieg lub błoto pośniegowe. Na odcinkach leśnych i na mostach może być także gołoledź. W tej chwili pracuje piaskarka na drodze wojewódzkiej 527 na odcinku Olsztyn – Morąg.

00:00 / 00:00

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale w całej Polsce są trudne warunki jazdy z powodu utrzymujących się mgieł, opadów śniegu z deszczem i mżawki. Na sieci dróg krajowych pracuje ponad 400 pojazdów do zimowego utrzymania.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, ślisko, drogi wojewódzkie
Wszędzie dociera prąd. Służby opanowały sytuację po sobotnich śnieżycach

Energetycy usunęli w regionie wszystkie awarie prądu po sobotnich śnieżycach, które przeszły nad Warmią i Mazurami. Energii elektrycznej nie miało ponad 30 odbiorców w okolicach Gołdapi....

Zamknij
RadioOlsztynTV