Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Wspieranie rodziny to dla nas priorytet”. Na Warmię i Mazury trafią kolejne pieniądze z programu Maluch plus

fot. Przemysław Getka

Dwa miliony złotych trafi w tym roku do samorządów i podmiotów prywatnych z województwa warmińsko-mazurskiego, które chcą otworzyć miejsca opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Maluch Plus, który działa o 2016 roku.

Od tego czasu w naszym regionie powstało lub doposażono siedemdziesiąt pięć żłobków i klubów dziecięcych. Opiekę znalazło w nich ponad 1600 dzieci. Kolejnych ponad dwadzieścia będzie mogło korzystać z oferty klubu dziecięcego, który jeszcze w tym roku powstanie w gminie Ryn. Podczas konferencji w Urzędzie Wojewódzkim burmistrz Jarosław Filipek odebrał z rąk wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Barbary Sochy promesę na ten cel. Wiceminister podkreślała, że wsparcie rodziny jest priorytetem rządu.

Mowa o sztandarowym programie Rodzina 500 plus, ale też innych – Senior Plus czy Dobry Start. Wiceminister podsumowując natomiast plany dotyczące programu Maluch Plus mówiła, że w 2020 roku w kraju na jego realizację przeznaczono prawie 337 milionów złotych.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, pieniądze, dzieci, wiceminister, Maluch Plus, promesa, Jarosław Filipek
W Ełku ruszyła rekrutacja do przedszkoli. Przygotowano ponad 1,5 tysiąca miejsc

W placówkach przedszkolnych jest ponad 1600 miejsc, większość jest już zajęta przez dzieci, które kontynuują naukę. Na maluchy, które idą po raz pierwszy do przedszkola czeka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV