Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Suski poparł w Olsztynie kandydaturę prof. Karola Karskiego

Marek Suski (PiS)

Wiceszef klubu PiS krytycznie odniósł się do kandydatury Macieja Wąsika do Parlamentu Europejskiego. Były wiceszef MSWiA ubiega się o mandat z pierwszego miejsca na liście PiS.

Marek Suski, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, przyjechał do Olsztyna, by poprzeć profesora Karola Karskiego – kandydata PiS do europarlamentu, startującego z drugiego miejsca w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

„Jedynką” w tym okręgu jest Maciej Wąsik, jednak Marek Suski przekonywał, że Karol Karski to lepszy wybór.

Decyzja o tym, aby jeden z naszych kolegów był na „jedynce”, jest decyzją wynikającą z pewnych perturbacji, jakie państwo obserwowaliście. Ja uważam, że tam powinni iść ludzie, którzy mają umiejętności, doświadczenie, dokonania. Osoby, które będą tam szanowane i poważane. Proszę sobie wyobrazić, jak w Unii Europejskiej kolega z „jedynki” będzie szanowany

– mówił polityk PiS.

Z kolei sam kandydat – prof. Karol Karski przekonywał, że Polska musi pozostać w Unii Europejskiej, ale w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o własne interesy. Kandydat PiS zapowiedział również, że jako europoseł będzie sprzeciwiał się takim rozwiązaniom jak Zielony Ład, Pakt Migracyjny, czy większa integracja Unii.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

prof. K.Karski (PiS)

A. Chojecki (PiS)

Od lewej: M. Suski, A. Chojecki, K. Karski

Od lewej: A. Chojecki, M. Suski, K. Karski

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

 

Więcej w wybory, Unia Europejska, Artur Chojecki, Karol Karski
Poseł Gontarz: „jedynka” Macieja Wąsika nie jest przypadkowa

- Decyzja o kandydowaniu z 1. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 3 Macieja Wąsika nie jest przypadkowa - mówił w elbląskim studiu...

Zamknij
RadioOlsztynTV