Marcin Szanter: Szykujemy niespodziankę na ostatnie dwie rundy

Cezary Lewko na treningu. Fot. ktmsklep.pl

Coraz uważniej musi oglądać się za siebie zawodnik Motoklubu Olsztyn – Cezary Lewko. W 5. rundzie Mistrzostw Polski w motocrossie, która odbyła się w Człuchowie, olsztynianin zajął dwa razy trzecie miejsce w klasie MX 125.

W klasyfikacji generalnej Lewko jest drugi, ale ma już tylko 6 punktów przewagi nad trzecim Białorusinem – Danielem Volvichem.

Mogło być lepiej, ale nie załamujemy rąk – mówi po zawodach Marcin Szanter, wiceprezes olsztyńskiego Motoklubu.

Widzimy przede wszystkim różnice sprzętowe. Rolę odgrywa tu też fizjologia. Czarek jest dużym zawodnikiem i dużo waży. Zawodnicy z którymi rywalizuje są lżejsi o ok. 20 kilogramów. To daje im duży komfort i jadą trochę szybciej. Szykujemy małą niespodziankę na najbliższe rundy. Nie chcę mówić, co to będzie. Póki co skupiamy się, aby do końca walczyć o pierwszą lokatę

– przyznał Marcin Szanter.

Do lidera klasyfikacji generalnej – Dariusza Rapacza z MTR Osielec, Cezary Lewko traci 32 punkty, a do końca sezonu zostały dwie rundy.

Autor: P.Świniarski

Więcej w Marcin Szanter, Cezary Lewko
Cezary Lewko na drugim stopniu podium w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski

Cezary Lewko zajął drugie miejsce w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski. Zawody MX125 odbyły się w Lidzbarku Warmiński. Pierwszy wyścig wygrałem, a drugi ukończyłem na trzecim miejscu,...