Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Malewski tymczasowym trenerem szczypiornistów Warmii Energa

Marcin Malewski, wychowanek klubu, zawodnik, manager sportowy i dotychczasowy drugi szkoleniowiec Warmii Energa Olsztyn został jej tymczasowym trenerem. Zarząd szuka innego kandydata na to stanowisko.

– Zależy nam na naprawdę solidnym szkoleniowcu – przekonuje Jacek Zyśk, wiceprezes klubu, były zawodnik i ikona Warmii

Jesteśmy w trakcie małego kryzysu. Trochę pikujemy w dół, stąd też zmiany na ławce trenerskiej. Z Jarkiem Knopikiem rozstaliśmy się w zgodzie, za porozumieniem stron. Liczymy na to, że uda nam się odbudować formę zespołu. Zaczęliśmy poszukiwania nowego trenera, bo ten zespół zasługuje na takiego. (…)

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że wcześniej trenerem Warmii był Jarosław Knopik. W połowie sezonu 2018/2019 zastąpił Daniela Żółtaka. Teraz jest szkoleniowcem kobiecej drużyny Ruchu Chorzów.

Co ciekawe, przed przyjściem Jarosława Knopika, Marcin Malewski tymczasowo prowadził drużynę także w meczu z Nielbą, wygranym w Olsztynie po rzutach karnych. Jak szkoleniowiec wspomina pracę w Olsztynie i dlaczego pożegnał się z posadą?

Cieszę się, że dostałem szansę pracy w Olsztynie. Udało się walczyć o najwyższe cele, w tym medale, jak w poprzednim sezonie, i wygranie ligi oraz awans do Ligi Centralnej. Kończy się jakaś przygoda. Dziękuję zarządowi za otrzymaną szansę, za cierpliwość i warunki, które mi tutaj stworzono, a przede wszystkim zawodnikom. Cieszę się, że miałem taką grupę zawodników. Będę trzymał kciuki za klub, zespół i za realizowane cele. (…)

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka/M. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, trener, Marcin Malewski, Warmia Energa Olsztyn
M. Malewski: nie ukrywam, że jedziemy tam zwyciężyć

Warmia Energa Olsztyn pod wodzą tymczasowego, grającego trenera Marcina Malewskiego zmierzy się w sobotę z dobrze znanym rywalem - Nielbą Wągrowiec. W środę Warmia Energa pokonała...

Zamknij
RadioOlsztynTV