Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Kulasek: Nasz kandydat na prezydenta może się okazać czarnym koniem. Będzie w drugiej turze, jestem o tym przekonany

Marcin Kulasek (SLD)
fot. Przemysław Getka

Rok 2019 był dobrym rokiem dla Lewicy – powiedział w Porannych pytaniach Poseł SLD Marcin Kulasek. Poseł podkreślił, że ugrupowaniu udało się wrócić do Sejmu.

To jest ogromny sukces, bo wróciliśmy po 4 latach nieobecności. Jak zaczynaliśmy pracę z Włodzimierzem Czarzastym w styczniu w 2016 roku, to sondaże dla SLD były na poziomie 2%.  Po tych 4 latach udało się wrócić na kilkanaście procent. Wróciliśmy do Sejmu z 49 posłami i 2 senatorami.

Poseł Kulasek dodał, że w Sejmie SLD nie jest totalną opozycja i chce współpracować z PiS przy tworzeniu dobrych ustaw.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi SLD nie zaprezentował osoby, która będzie ubiegać się o fotel prezydenta. Gość Krzysztofa Kaszubskiego zapewniał jednak, że kandydat lub kandydatka będzie godnym przeciwnikiem prezydenta Andrzeja Dudy.

Stwierdziliśmy, że musimy wybrać najlepszego kandydata. Nie zdradzamy na razie i nie dam się tutaj wypuścić, bo  ucięto by mi uszy, gdybym przed oficjalnym ogłoszeniem sprzedał, czy to będzie kandydat czy kandydatka. Na pewno będzie to poważna osoba, która myślę, że może się okazać czarnym koniem. Będzie w drugiej turze, jestem o tym przekonany.

Marcin Kulasek dodał, że o urząd prezydenta będzie ubiegać się osoba reprezentująca wszystkie ugrupowania lewicowe.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Marcinem Kulaskiem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, wybory, SLD, prezydent, kandydat
Nowelizacja ustawy o sądach i przyszłoroczny budżet Olsztyna. Oglądaj audycję Jeden na jednego

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: Radosław Nojman - Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Wyrębek - Konfederacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV