DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

Mamry przegrały u siebie 0:2

W III lidze – pierwsza kolejka nowego sezonu i „frycowe”, jakie zapłacił beniaminek z Giżycka. Mamry przegrały u siebie 0:2 z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Wynik mógł być inny, gdyby nie czerwona kartka dla Krystiana Wiszniewskiego w 38. minucie. Trener Przemysław Łapiński nie ma jednak pretensji do tego zawodnika.

Tak, jak się spodziewałem, III ligowe drużyny, a z pewnością taką jest zespół Lechii, doświadczony na tym poziomie. Do tej 20. minuty mecz był dosyć wyrównany. Nawet powiedziałbym, że z naszą niedużą przewagą. No i ta kartka, indywidualny błąd (…) On się ratował, gdzieś tam wcześniej jakiś błąd się przytrafił, będziemy to analizować. Powietrze trochę zeszło w drugiej połowie, skupiliśmy się na tym, żeby zejść do przerwy nie tracąc więcej bramek. Na drugą połowę chcieliśmy dobrze popracować w kontakcie, w obronie i szukać swoich szans, by jak najdłużej utrzymać to 1:0 i pokusić się o jakąś kontrę. Niestety, dosyć szybko, bo w 15. minucie drugiej połowy tracimy bramkę na 2:0. No i niestety nie udało się, inauguracja bolesna, bo przegrana (…).

Wyniki drużyn z Warmii i Mazur w 1. kolejce III ligi:

Mamry Giżycko – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2
(Morenkov 25, 62)

Pilica Białobrzegi – Znicz Biała Piska 2:2
(Uziębło 16, Karasek 45 – Furman 51, Famulak 63)

GKS Wikielec – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(Gajewski 20, Wiśniewski 58, Kwiatkowski 88)

Autor: M. Świniarski
redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sport, piłka nożna, III liga
Stomil wraca z Jastrzębia bez punktów. „Jesteśmy wściekli”

Było bardzo blisko remisu, ale piłkarze Stomilu Olsztyn nadal pozostają bez punktu w I lidze. W drugiej kolejce biało-niebiescy grali na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. GKS...