Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mamed Ch. nie trafi do aresztu. Prokuratura zaskarża decyzję sądu

Fot. fotolia.com

Prokuratura zaskarży decyzję katowickiego sądu rejonowego, który nie uwzględnił jej wniosku o aresztowanie b. zawodnika mieszanych sztuk walki Mameda Ch. Zażalenie zostanie wkrótce wysłane, rozpozna je Sąd Okręgowy w Katowicach.

Mamed Ch. został zatrzymany we wtorek pod Olsztynem. W środę w katowickim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszał 11 zarzutów, dotyczących paserstwa samochodów, a także zlecenia podpalenia samochodu oraz naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skieruje zażalenie na postanowienie Sądu

– poinformował Dział Prasowy PK.

Prokuratura domagała się aresztowania podejrzanego na trzy miesiące, motywując to obawą matactwa i zaznaczając, że śledztwo ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy, jednak Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie uwzględnił jej wniosku.

(…) Sąd rozpoznając wniosek prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wskazał na duże prawdopodobieństwo popełnienia czynu przez Mameda Ch., jednak nie uwzględnił tego wniosku, gdyż w ocenie Sądu podejrzany nie będzie utrudniał postępowania przygotowawczego

– podała PK.

Mamed Ch. usłyszał zarzuty dotyczące nabywania kradzionych lub przywłaszczonych samochodów pochodzących z Czech. Są wśród nich m.in. luksusowe pojazdy takie jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, BMW serii 7. Łącznie jest to 8 samochodów różnych marek. Podejrzany usłyszał siedem zarzutów paserstwa samochodów oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa.Inny zarzut dotyczy zlecenia podpalenia samochodu, co – według prokuratury – miało to związek z obrotem kradzionymi samochodami i związanymi z tego rozliczeniami pomiędzy sprawcami. Do znieważania i naruszenia nietykalności mundurowych miało dojść w 2018 r. w Olsztynie przy okazji wykonywania przez nich „zupełnie innych czynności służbowych”.Podejrzanemu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty są częścią obszernego śledztwa dotyczącego wprowadzania w Polsce, w Czechach i na Słowacji fałszywych banknotów euro. W ramach tego postępowania policjanci i prokuratorzy wpadli na trop handlu kradzionymi samochodami. W całym śledztwie jest podejrzanych osiem osób, cztery z nich zostały aresztowane. Jak informuje prokuratura, niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Mieszkający od lat w Polsce zawodnik MMA czeczeńskiego pochodzenia został zatrzymany we wtorek pod Olsztynem. Akcja policji, w której wzięli udział antyterroryści, przebiegła spokojnie. W trakcie przeszukań w domu sportowca i miejscu prowadzonej przez niego działalności zabezpieczono wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa – podawała policja. Urodzony w 1980 r. w Groznym Mamed Ch. jest jednym z najbardziej znanych zawodników MMA, występował także w filmach i reklamach. W Polsce mieszka od 1997 r. W 2010 r. odebrał polskie obywatelstwo i reprezentował polskie barwy.

Fot. archiwum Radia Olsztyn

 

Autor: K. Konopka (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, areszt, wyrok, samochody, auta, skarga, paserstwo
Sąd w Olsztynie skazał gwałcicieli 17-latki. Oprócz kary więzienia muszą zapłacić po 100 tysięcy

12 lat więzienia - taki wyrok w olsztyńskim Sądzie Okręgowym usłyszeli dwaj mężczyźni oskarżeni o wielokrotne zgwałcenie 17-letniej dziewczyny w mieszkaniu w Trękusku koło Olsztyna. Każdy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV