Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd w Olsztynie skazał gwałcicieli 17-latki. Oprócz kary więzienia muszą zapłacić po 100 tysięcy


12 lat więzienia – taki wyrok w olsztyńskim Sądzie Okręgowym usłyszeli dwaj mężczyźni oskarżeni o wielokrotne zgwałcenie 17-letniej dziewczyny w mieszkaniu w Trękusku koło Olsztyna.

Każdy z oskarżonych musi też zapłacić pokrzywdzonej 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sąd orzekł też zakaz zbliżania się do dziewczyny przez 15 lat.

W sierpniu 2016 roku 17-latka poznała dwóch mężczyzn w Olsztynie. Z własnej woli wsiadła do samochodu z jednym z nich i pojechała do domu w podolsztyńskim Trękusku. Tam została wielokrotnie zgwałcona. Była też bita, a gwałciciele podawali jej amfetaminę.

Następnego dnia sprawcy kupili jej kosmetyki, by zatuszowała obrażenia. Zagrozili, że jeśli komuś powie o gwałcie to się zemszczą, po czym odwieźli dziewczynę do domu. Wkrótce Krzysztof P. i Mirosław C. zostali zatrzymani i od tamtej pory są w areszcie. Przy obu znaleziono narkotyki, a jeden z nich miał broń. Obaj byli wcześniej karani. Żaden nie przyznał się do winy.

Wyrok nie jest prawomocny.

W tym pokoju mężczyźni przetrzymywali 17-latkę

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, nastolatka, gwałt, gwałciciele
Zabił bezdomnego, zabrał mu 8 złotych, a wszystko przez alkohol. Ruszył proces 29-letniego Krzysztofa F.

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces 29-letniego mężczyzny oskarżonego o zabójstwo bezdomnego, w styczniu tego roku ,w szpitalu w Piszu. Krzysztof F. został oskarżony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV