Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małżeństwo z Elbląga wyróżnione za tworzenie rodziny zastępczej

Fot. UM Elbląga

Rodzina zastępcza z Elbląga wyróżniona statuetką „Diament Dobroci i Serca”. Wyróżnienie to jest przyznawane co roku jako wyraz wdzięczności i uznania dla pełnej poświęcenia pracy, jaką jest rodzicielstwo zastępcze.

Diamentową rodziną zostali państwo Małgorzata i Krzysztof Rojkowie. Rodzinę zastępczą tworzą od około 14 lat. Dzieci przekraczające próg ich domu trafiają do ciepłego, wyrozumiałego, bezpiecznego i pełnego miłości miejsca.

Do tej pory pod opieką małżeństwa było 34 dzieci. Najmłodsze, które trafiło pod ich opiekę, to dwulatka, najstarsze miało 11 lat. Obecnie w ich rodzinie przebywa 7 dzieci, z których najstarsze ma 14 lat i najprawdopodobniej zostanie do pełnoletności. Część wychowanków wróciło pod opiekę do swoich biologicznych rodziców, a inni znaleźli nową rodzinę.

Osoby, które chciałby zostać rodziną zastępczą, mogą zgłaszać się do Elbląskiego Centrum Usług Społecznych. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Wspierania Rodziny i Pieczy Zastępczej. W Elblągu działa 158 rodzin zastępczych. Przebywa w nich 226 dzieci.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. UM Elbląga

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w wyróżnienie, rodzina zastępcza, Diament Dobroci i Serca
Kto może zostać rodzicem zastępczym? Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania

Z jakimi obowiązkami wiąże się tymczasowe rodzicielstwo? Jakie trzeba spełnić wymagania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać w Elbląskim Centrum Usług Społecznych. Do...

Zamknij
RadioOlsztynTV