Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mały Ruch Graniczny może zostać wkrótce przywrócony

Przejście graniczne Gołdap. Fot. WMSG

Wiceminister spraw zagranicznych Marek Ziółkowski, podczas trzeciego Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, poinformował, że wkrótce mały ruch graniczny MGR może zostać odwieszony.

Wiceminister Ziółkowski przypomniał, że powodem przedłużenia zawieszenia ruchu były „problemy handlu towarami akcyzowymi w ruchu przygranicznym oraz kwestie bezpieczeństwa RP”.

Mały ruch graniczny został zawieszony na początku lipca w związku w obywającymi w się w Polsce: szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Decyzja rządu spowodowała, że partie opozycyjne zaczęły zbierać podpisy wśród mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego pod protestem przeciwko zamknięciu granicy dla MRG. Przeciwnicy takiej decyzji ruchu wskazują, że zamknięcie małego ruchu granicznego uderza w najbiedniejszych mieszkańców przygranicznych miejscowości oraz w przedsiębiorców. Jednak z raportu sporządzonego przez urząd wojewódzki w Olsztynie wynika, że zawiedzenie MGR nie spowodowało pogorszenia sytuacji gospodarczej Warmii i Mazur.

 

(kpias/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MRG
Wojewoda: zawieszenie MRG bez wpływu na gospodarkę i turystykę

Zawieszenie Małego Ruchu Granicznego z Obwodem Kaliningradzkim nie ma większego wpływu na ruch turystyczny, handel i rynek pracy - tak wynika z danych przedstawionych przez warmińsko-mazurski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV