Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maluchy z gminy Ełk bezpłatnie uczą się pływać

Najmłodsi mieszkańcy gminy Ełk uczą się pływać. Ponad 100 wiejskich dzieci bierze udział w bezpłatnych zajęciach w miejskiej pływalni, ale chętnych jest dużo więcej.

Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych postanowiło zadbać o bezpieczeństwo dzieci na wodzie, stąd pomysł na naukę pływania – mówi przewodniczący zrzeszenia Tomasz Bartnik. Zgłosiło się 110 dzieci. Pochodzą one z różnych miejscowości i są na zajęcia w Ełku dowożone. Gdyby nie był zapewniony transport, to wiele maluchów musiałoby zrezygnować z nauki, bo rodziców nie byłoby stać na ich przywożenie we własnym zakresie.

Dzieci są bardzo zadowolone z zajęć. Mogą nie tylko uczyć się pływać, ale także bawią się i zjeżdżają ze zjeżdżalni. Nauka pływania jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia finansuje gmina Ełk oraz ministerstwo sportu i turystyki. (zbro/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, pływanie, dzieci, zdrowie
NFZ zamierza poprawić jakość usług medycznych

Bilanse zdrowia osób w wieku 45-65 lat, program profilaktyki otyłości i zwiększenie wyceny wizyt położnych oraz umożliwienie wykonywania przez nie cytologii - to tylko niektóre zmiany,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV