Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Malowali, rzeźbili i fotografowali podróż marzeń. Niepełnosprawni odebrali nagrody w konkursie plastycznym

fot. Przemysław Getka

 Konkurs plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” został zorganizowany po raz 17.

Oceniane były prace z różnych kategorii – takich jak malarstwo, grafika, rzeźba, tkanina i fotografia. Nagrodzonych zostało 16 z nich – mówi Joanna Bularz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który organizuje konkurs:

Temat był bardzo ciekawy – „Podróże moich marzeń”. Te osoby wyrażają swoje uczucia w tych pracach. Myślę, że ktoś, kto ogląda te prace, widzi i wysiłek, i możliwości takich osób. Dla nich jest to możliwość wyrażenia siebie.

Nagrodę otrzymała m.in. Bożena Roch-Andruszkiewicz:

Namalowałam obraz olejny pt. „Tęsknota za podróżą”. Na pierwszym planie siedzi Murzyn z Kenii w swoim narodowym stroju i patrzy w horyzont. Bardzo bym chciała zwiedzić Afrykę. A i ten człowiek, którego namalowałam, na pewno też chciałby się gdzieś udać, też ma swoje marzenia.

Prace niepełnosprawnych artystów przez miesiąc można oglądać w holu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. 3 z nich wystartują w ogólnopolskiej edycji konkursu, którego finał za miesiąc w Warszawie.

Konkurs organizuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ogólnopolskiemu Konkursowi Plastycznemu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” patronuje małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niepełnosprawni, PFRON
Od lat stanowią ścisłą światową czołówkę. Niepełnosprawni strzelcy z Olsztyna zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa świata

Niepełnosprawni sportowcy zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa świata do Australii. Reprezentanci z Olsztyna w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych i słabowidzących w tej sprawie spotkali się...

Zamknij
RadioOlsztynTV