Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mali naukowcy doskonalili swoje umiejętności na olsztyńskiej starówce

Rodzinny Piknik Polskiej Akademii Nauk pod hasłem Nauka też Sztuka! Fot. Kinga Grabowska

Olsztyńska starówka zamieniła się dzisiaj w wielkie laboratorium. Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN zorganizował Rodzinny Piknik Polskiej Akademii Nauk pod hasłem Nauka też Sztuka!

Naukowcy przygotowali pokazy popularnonaukowe, warsztaty, eksperymenty i konkursy, które były okazją do przyjrzenia się pracy badaczy od kuchni. Każdy mógł spróbować swoich sił‚ w naukowych wyzwaniach i poznać zjawiska, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

Oprócz dobrej zabawy i zgłębiania naukowej wiedzy była to też dobra okazja by wypromować akademię – o czym mówi organizator wydarzenia Mariusz Piskuła – dyrektor Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie:

Są to najlepsze instytuty badawcze w Polsce. Jest się czym chwalić i chcemy to pokazać mieszkańcom Olsztyna.

00:00 / 00:00

Doradca ministra edukacji Michał Wypij podkreśla natomiast, że takie wydarzenia często pozwalają na pierwsze zetknięcie najmłodszych z nauką:

Jeżeli chcemy doczekać się noblistów z nauk ścisłych, musimy dawać więcej impulsów dzieciom, aby miały naturalny głód wiedzy. Nauka jest fascynującą podróżą odkrywania nowych lądów i tego typu wydarzenie jest najlepszym przykładem.

00:00 / 00:00

Można było m.in stworzyć perły, o czym przekonała się Kinga Grabowska – posłuchaj

00:00 / 00:00

Fot. Kinga Grabowska

Fot. Kinga Grabowska

Fot. Kinga Grabowska

Fot. Kinga Grabowska

Fot. Kinga Grabowska

Fot. Kinga Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Polska Akademia Nauk, PAN
W Olsztynie będą przekonywać, że „nauka to też sztuka”

Do zbudowania neuronów, obserwowania sztucznego serca albo stworzenia molekularnych pereł będą namawiać naukowcy Polskiej Akademii Nauk na naukowym pikniku rodzinnym w Olsztynie. Impreza pod nazwą "Nauka...

Zamknij
RadioOlsztynTV