Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małgorzata Kopiczko: Zrobię wszystko, żeby środki z Polskiego Ładu trafiły na Mazury

– Rozmawiamy z senatorami z innych ugrupowań o poparciu ustaw z programu Polski Ład – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Kopiczko.

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 10 pierwszych ustaw zostanie przedstawionych w ciągu najbliższych 100 dni. Senator Małgorzata Kopiczko na naszej antenie mówiła, że liczy na ich przyjęcie przez Sejm – ale także przez Senat, choć PiS w Senacie nie ma większości.

Ostatnie głosowanie nad programem odbudowy pokazało, że możemy mieć większość, czyli że są rozsądni senatorowie. Ja jestem przekonana o tym, że rozsądni senatorowie, którzy będą myśleli o Polsce, zagłosują za tymi ustawami. Rozmawiamy na temat tych zmian.

Wśród pierwszych 10 ustaw z programu Polski Ład ma być m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, wsparcie rodzin i seniorów, czy zmiany w służbie zdrowia.

– Zrobię wszystko, by pieniądze z Polskiego Ładu wspomogły inwestycje na Mazurach – deklarowała na antenie Radia Olsztyn Małgorzata Kopiczko. Samorządowcy obawiają się, że zmiany podatkowe zawarte w programie Polski Ład zmniejszą ich wpływy podatkowe.

Senator Kopiczko zwraca natomiast uwagę, że program zawiera również zapisy o inwestycjach w samorządach i podkreśla, że Mazury potrzebują inwestycji.

Problemów do rozwiązania jest bardzo dużo. Problemy kanalizacyjne, drogowe, inwestycji w ośrodki oświatowe czy kulturalne. Ze swojej strony zrobię wszystko, żeby te środki z programu inwestycyjnego Polskiego Ładu trafiły na Mazury.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Małgorzatą Kopiczko

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, głosowanie, senat, senator, Małgorzata Kopiczko
Anna Wojciechowska: Nie dowierzałam, że tak absurdalne incydenty mają wpływ na naszą politykę

- Jest to niedopatrzenie ze strony senatorów - tak posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wojciechowska komentowała w Porannych Pytaniach głosowanie w Senacie nad dodaniem preambuły do ustawy...

Zamknij
RadioOlsztynTV