Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Malarstwo polskie po 1945 roku w Lidzbarku Warmińskim

 

Fot. muzeum.olsztyn.pl

Ponad 80 obrazów najwybitniejszych polskich artystów reprezentujących najważniejsze kierunki w malarstwie polskim po 1945 roku – można oglądać od kilku dni na wystawie w Muzeum w Lidzbarku Warmińskim.

Tytuł wystawy IMAGO, czyli obraz jest pojęciem niezwykle szerokim, a o taką perspektywę chodziło twórcom wystawy – mówi jej kurator Grażyna Prusińska:

Obraz to nie tylko malarstwo, bo obrazem jest wszystko to, co widzimy, co tworzy sztuka. Fotografia jest obrazem, rzeźba i malarstwo, które  na tej wystawie można oglądać. Ona pokazuje, jak ta dziedzina jest otwarta na technologiczne nowiny i jak różnie jest przez samych artystów interpretowana (…).

Prace na wystawie pochodzą z kolekcji Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Autorem aranżacji plastycznej jest malarz i grafik Andrzej Stroka. A wystawę zatytułowaną „Imago” można oglądać w Muzeum w Lidzbarku Warmińskim.

Posłuchaj rozmowy Alicji Kulik

(A. Kulik/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, obraz, malarstwo po 1945
Maria Pinińska-Bereś zostawiła swój ślad w BWA w Olsztynie

"Ślad kobiety" - tak zatytułowana jest prezentacja Marii Pinińskiej-Bereś  przygotowana w Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie. Maria Pinińska-Bereś to jedna z najbardziej twórczych artystek drugiej połowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV