Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mała Pola ze wsparciem wielonarodowej dywizji NATO. Żołnierze pomagają zbierać fundusze na leczenie dziewczynki

Fot. wm.policja.gov.pl

Stacjonujący w Bemowie Piskim żołnierze NATO z Chorwacji, Rumunii, USA i Wielkiej Brytanii w niecodziennej roli. Wojskowi włączyli się do akcji „Nakręć się na pomaganie”, którą zainicjował aspirant Adam Trzonkowski – dzielnicowy z Białej Piskiej.

Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, a całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację niespełna dwuletniej Poli Zielińskiej z Pisza. Wszystko po to, by dziewczynka mogła odzyskać słuch i prawidłowo się rozwijać.

O akcji żołnierze NATO dowiedzieli się przed Bożym Narodzeniem, gdy aspirant Trzonkowski został zaproszony do jednostki w Bemowie Piskim. Uczestniczył tam w odprawie służbowej zagranicznych żołnierzy sojuszu. Wyjaśnił im na czym polega akcja „Nakręć się na pomaganie” i… na odzew nie trzeba było długo czekać.

Do magazynu, gdzie zbierane są nakrętki, dotarł właśnie z Bemowa Piskiego transport worków po brzegi wypełnionych plastikowymi nakrętkami. Przywieźli je chorwaccy, rumuńscy i amerykańscy żołnierze NATO, którzy obiecali dalszą pomoc małej Poli z Pisza.

Fot. wm.policja.gov.pl

Fot. wm.policja.gov.pl

Fot. wm.policja.gov.pl

Fot. wm.policja.gov.pl

Fot. wm.policja.gov.pl

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pisz, nato, Bemowo Piskie
NoBandits: przede wszystkim miłość

W audycji gościmy zespół NoBandits. To duet muzyków pochodzący z Pisza,  Jacek Zając i Piotr Syta, których charakter kompozycji cechuje się dużą rozpiętością stylistyczną, ale scaloną...

Zamknij
RadioOlsztynTV