Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maklerzy zajmą się sprzedażą produktów rolniczych. Powstała giełda żywnościowa

Rusza Platforma Żywnościowa. To pionierski projekt przygotowany przez resort rolnictwa, skierowany do rolników i konsumentów.

Platforma ma być szansą na tańsze produkty rolne w obrocie oraz godziwe wynagrodzenie dla producentów rolnych, a korzystać z niej będzie mógł każdy – wyjaśniła podczas spotkania w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Bożena Tybora z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

00:00 / 00:00

Od marca do sierpnia pilotażowo do obrotu trafi pszenica, później – inne produkty rolne, m.in. koncentrat soku jabłkowego, czy mleko w proszku. To dobry pomysł, bo opłacalny zbyt płodów rolnych to niełatwa sprawa – podkreślił Zbigniew Salmanowicz z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Lidzbarku Warmińskim.

00:00 / 00:00

Platforma żywnościowa to giełda towarów rolno-spożywczych, która będzie korzystała z technologii Giełdy Papierów Wartościowych. Transakcjami będą zajmowali się maklerzy.

Podobna giełda od lat z powodzeniem działa we Francji.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

00:00 / 00:00

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo
Zbigniew Babalski: Janusz Wojciechowski chce wdrażać postulaty rolników, problemem może być przekonanie Komisji Europejskiej

"W kampanii wyborczej uprzedzaliśmy, że podniesiemy akcyzę" - mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Babalski. Przypomnijmy, na ostatnim posiedzeniu Sejm zgodził...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV