Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maja i Jan, a może Luna i Titus? Znamy najpopularniejsze imiona w Olsztynie

O sto urodzeń więcej niż przed rokiem – tak przedstawia się statystyka dotycząca dzieci w stolicy Warmii i Mazur. Kolejny rok z rzędu najpopularniejszym męskim imieniem jest Aleksander. Dziewczynkom najczęściej nadawano imię Zuzanna.

Czołówka imion nadawanych w Olsztynie jest od kilku lat bardzo podobna. Najważniejsza różnica dotyczy najczęściej pojawiającego się imienia pośród dziewczynek.

Zarówno w 2019, jak i w 2020 roku najpopularniejszym imieniem żeńskim, jakie nadawali rodzice, była Zofia. Jednak w 2021 roku tą „naj” okazała się Zuzanna (98 razy). Na kolejnych miejscach znalazły się Julia (87), Zofia (78), Hanna (75) i Maja (69).

Natomiast kolejny rok z rzędu najchętniej rodzice swoim synom nadają imię Aleksander – w 2021 roku zdarzyło się to dokładnie sto razy. Tak samo popularnym imieniem było Franciszek. Natomiast kolejne to Jan (98), Stanisław (78) i Mikołaj (73).

W przypadku najrzadszych żeńskich imion, były to Aurora, Jaśmina, Luna, Kaira i Dalia. Wśród chłopców najmniej w Olsztynie przybyło chłopców o imionach Titus, Joel, Ivan, Ihor oraz Diego.

W 2021 roku w stolicy Warmii i Mazur urodziło się łącznie 4512 dzieci. To dokładnie o sto więcej, niż rok wcześniej.

Redakcja: A. Niebojewska za UM Olsztyna

 

Ilu mieszkańców ma Olsztyn? Zależy kto liczy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Olsztyn
Dwukrotnie okradli sklep w Olsztynie. Ich łupem padły m.in. drony i laptopy

Przed sądem stanie dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu w jednym z dużych sklepów w Olsztynie ukradli sprzęt elektroniczny o wartości ponad 40 tysięcy złotych. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV