Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mają chronić dzieci. Kogo obowiązują standardy ochrony małoletnich?

Fot. AdobeStock

Do 15 sierpnia placówki i instytucje, w których dochodzi do kontaktu z dziećmi, muszą opracować i wdrożyć standardy ochrony małoletnich. To procedury postępowania w pracy z dzieckiem oraz wytyczne postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Jest to efekt nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, czyli tzw. ustawy Kamilka z Częstochowy. – Zawiera szereg rozwiązań, które nie tylko mają chronić dzieci, ale także zapewnić im kompleksową pomoc w przypadku skrzywdzenia – wyjaśniła Kamila Korzeniewska z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

Nowe przepisy obowiązują nie tylko szkoły czy przedszkola, ale nawet hotelarzy i przychodnie. Zakładają m.in. konieczność sprawdzenia kandydata na pracownika w rejestrze przestępców seksualnych. Placówka musi także opracować zasady postępowania z małoletnim i opublikować je na swojej stronie internetowej.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: I. Malewska
Redakcja: K. Ośko

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Jarnołtowie upamiętniają 300-lecie urodzin Immanuela Kanta

300 lat temu urodził się Immanuel Kant - jeden z najwybitniejszych myślicieli epoki Oświecenia. W sobotę z tej okazji w Jarnołtowie odbywają się uroczystości upamiętniające filozofa....

Zamknij
RadioOlsztynTV