Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maciej Rudol przed Grand Slamem w Olsztynie: zawsze oczekuję od siebie najwyższych lokat

Turniej Grand Slam 2016 w Olsztynie. Fot. Katarzyna Piasecka

Iławianin Maciej Rudol pnie się w górę rankingu światowego siatkarzy plażowych. W parze z nowym partnerem – doświadczonym Jakubem Szałankiewiczem, notują coraz lepsze występy w cyklu World Tour.

Obecnie zawodnik ma chwilę przerwy od gry na piasku. Jednak już wkrótce rozpocznie przygotowania do imprezy w Olsztynie. Jak mówi wieżowiec znad Jezioraka, to dla niego bardzo ważny rok:

Ten rok jest przełomowy. Nie dość, że zmieniłem partnera, to jeszcze zmienił się system i wskoczyłem do ścisłej kadry. Teraz wygląda to już profesjonalnie. Mamy trzech trenerów i cały system, który jest charakterystyczny dla seniorskiej piłki siatkowej. Dla nas to ogromna zmiana i różnica, którą zauważam w przygotowaniach

– wyjaśnił zawodnik.

W tegorocznych zawodach z cyklu Word Tour para Rudol – Szałankiewicz nie miała na razie powodów do zmartwień. Ich forma na piasku w kolejnych zawodach jest coraz lepsza. Radości z tego nie ukrywa Maciej Rudol:

Myślę, że z każdego tegorocznego turnieju wyniosłem naukę. Nawet jeśli wynik nie był satysfakcjonujący dla mnie to sama gra wskazywała, że poziom gry idzie do góry. Można pozytywnie patrzeć w przyszłość

– stwierdził Maciej Rudol.

Zawodnik z Iławy wspólnie z Jakubem Szałankiewiczem zajmują obecnie 12 miejsce w światowym rankingu oraz drugie w klasyfikacji par krajowych, ustępując tylko parze Piotr Kantor – Bartosz Łosiak. Zapytany o to czy śledzi klasyfikację i czy ma ona dla niego znaczenie, odpowiedział skromnie: Szczerze mówiąc nie orientuję się w tym. Nie jest to dla mnie najważniejsze.

Kibice siatkówki w Olsztynie będą mogli zobaczyć Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza już 21 lipca na plaży Ukiel. Rozpocznie się wtedy 3 edycja turnieju World Tour Grand Slam, który potrwa do 23 lipca.

Posłuchaj całej rozmowy z Maciejem Rudolem

00:00 / 00:00

 

Autor: Maciej Świniarski
Redakcja:  Łukasz Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka plażowa, Jakub Szałankiewicz, Maciej Rudol, World Tour
Aktorzy walczyli w Lidzbarku Warmińskim… na piasku

Aktor teatralny Łukasz Talik i znany z serialu Pierwsza Miłość Tomasz Mandes wywalczyli w Lidzbarku Warmińskim Mistrzostwo Polski aktorów w siatkówce plażowej. W finałowym meczu pokonali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV